Historie klubu

Vítáme vás na stránkách Tuningového klubu působícího hlavně na Šumpersku a okolí.

Náš klub oficiálně vzniknul 1.1. 2009

První nápady o založení tuningového klubu vznikly už dávno, jenže nebyla odvaha se do něčeho tak rozsáhlého pouštět. Až v polovině srpna 2008 jsme se rozhodli pro založení klubu. Důvodem byla skutečnost, že se v Šumperku a jeho okolí bohužel žádný řádně fungující tuning klub nenachází. To pro nás byla ta pravá výzva, abychom se s tímto faktem nějak poprali. Jestli se nám to podaří či nikoliv, ukáže až budoucnost. Nicméně idejí a plánů je mnoho, a tak není důvod, proč to nezkusit.

V prvním roce existence jsme se nějak poprali se základními existenčními problémy klubu, jako je návrh loga, zprovoznění jakž takž fungujícího webu, fóra a pokecu. Zkoušely se první nátisky klubových triček a nálepek na auta. Začali jsme fungovat.  Ten rok  do klubu přišlo pevné členské jádro, které drží dodnes.

Do roku 2010 jsme vstoupili už pěkně rozjetí a proto byl, mezi společnými výjezdy na tuning srazy a pomalu každovýkendovými grilovačkami, čas na přemýšlení co kde spáchat. Vrátili jsme teda pár flašek od piva a v Libině uspořádali Tuning Párty. Tehdy to byla historická první Tuning Párty v Libině a my jsme z ní byli strašně vodvařený. Kdo by to čekal, že taková menší párty, bude mít takový úspěch. Přes rok pár členů přišlo, pár členů zase odešlo a my se spoustou nových zkušeností společnou akcí ukončili rok 2010.

Rok 2011. Neboli pro HDTT rok evoluce. Ještě ani nezačal a už se začalo tvořit něco, co nás katapultovalo z místa. Tuning Liga – soutěž pro automobilové nadšence otevřena široké automobilové populaci. Proč ne, odsouhlaseno potvrzeno, jdeme do toho. V tu chvíli jsme byli opět na začátku, dalo by se to přirovnat k dva roky staré záležitosti – založení klubu. Nikdo nevěděl co nás čeká, co je potřeba a jak to všechno dopadne, ale skočili jsme do toho po hlavě, nějak se s tím přece poperem. A dá se říct že poprali. V srpnu nadešel čas na druhou vlnu vracení flašek od piva a my tak opět mohli uspořádat již druhý Libinský sraz, který se stal zároveň 3. kolem TL, ze kterého jsme byli stejně odvaření jako loni. Vyšel na jedničku a my byli opět spálení do ruda.  Po uplynulém roce s Tuning Ligou jí musíme uznat jedno prvenství – díky této aktivitě se klub dokonale stmelil a lidé v něm vytvořily tým, ovšem co je lepší, tým přátel. Byl to opět rok plný společných párty, grilovaček a debat končících až s ranními paprsky.

Do budocna chceme být klubem, který bude iniciovat vlastní soukromé i veřejné srazy, pohodové grilovačky, spanilé jízdy po okolí bez problémů s policií a tuningové párty s vlastním dj teamem. Základním kamenem klubu je vzájemná spolupráce a pomoc při vlastním tuningu, tak i při řešení problémů členů klubu. Klub má k dispozici i vlastní menší prostory na opravy a úpravy vozů, které poskytl zakládající člen Redd.

Jak říkají někteří tuneři: „Na autě je furt co vylepšovat a ladit“, a tak bychom měli věnovat čas na přípravu svých čtyřkolových miláčků, aby mohli se ctí reprezentovat náš klub, českou tuning scénu, i každého člena jednotlivě.

Nápadů je stále plno a stále máme mezi sebou spousty místa pro nové členy, kteří se mají chuť aktivně podílet jak na rozvoji klubu tak i Tuning Ligy.

V tomto roce, tedy roce 2012, máme opět plno plánů a budeme doufat, že se vše vydaří dle přání nás všech. Jak klubově, tak Tuningligově 😉

V roce 2013 opět klub HDTT organizoval dva své vlastní srazy, kde mimo jiné měl i svou soutěž v hodnocení aut pod názvem Tuning Liga ,
„3.-4.8. 2013 – Tuning Párty II. – Sobotín (3.kolo TL)“ a „17. – 18.8.2013 – Tuning Párty IV.– LIBINA – koupaliště (4.kolo TL)“
a na dalších třech působil pouze jako pořadatel soutěže Tuning Liga;
„24. – 26.5.2013 – Tuning Meeting 6. – OLOMOUC – letiště(1.kolo TL)“;
“ 14. – 16.6.2013 – RelaxMeeting – PARDUBICE – dostihové závodiště (2.kolo TL)“;
„13. – 15.9.2013 – RelaxMeeting – HEŘMANŮV MĚSTEC – ATC Konopáč (5.kolo TL)“.

 

V roce 2014 k 1.1.2014 bylo Hard Driver Tuning Team zapsán jako zapsáný spolek pod názvem „Hard Driver Tuning Team z.s.“
V tomto roce pořádá zase dva své srazy:

14.-15.6.2014 – Tuning Párty II. OLŠANY ( U Šumperka ) (2.kolo TL)
16.-17.8.2014- Tuning Párty V. -LIBINA- koupaliště (4.kolo + finále TL)
účastnil se na dvou srazech, kde pouze pořádal svou soutěž:
„23.-25.5. 2014- Tuning Meeting 7. – OLOMOUC letiště(1.kolo TL)“
„18.-20.7.2014 – RelaxMeeting PARDUBICE 2014- dostihové závodiště (2.kolo TL)“

V tomto roce všichni doufáme, že naše finále TL pořádané 16.8.2014 v Libině dopadne ještě lépe než ostatní ročníky, poněvadž pořádáme poprvé finále na vlastní půdě v Libině, celý klub se již na ni těší.

 

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich